Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

„Investuok Lietuvoje“

Lietuvos pramonės automatizacijos proveržio skatinimas

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia (EIMIN), kad Lietuva yra pramoninė valstybė, kurios gamybos sektorius sukuria apie 20 proc. BVP. Nepaisant šio indėlio, mūsų pramonė yra nepakankamai efektyvi, kylantys iššūkiai lemia jos mažą našumą vienam darbuotojui. 2021 metų „Eurostat“ duomenimis, Lietuva užėmė 19 vietą iš 27 Europos Sąjungos valstybių pagal darbo našumą per 1 dirbtą valandą atsilikdama, pavyzdžiui, nuo Slovakijos ir Estijos. Taipogi, Lietuva smarkiai atsilieka nuo globalaus vidurkio pagal robotų skaičių, tenkančių 10 000 gamybos darbuotojų. Šiam darbuotojų skaičiui Lietuvoje tenka apie 20 robotų, o pasaulinis vidurkis siekia 151. Be to, gamybos sektorius taip pat susiduria su darbo jėgos trūkumu ir didėjančia jos kaina. Pirminiai projekto pradžioje atliktos įmonių apklausos rezultatai rodo, jog šios problemos yra vienos esminių siekiant išlaikyti ir stiprinti stagnuojančią Lietuvos pramonę. 

Aukštesnė pramonės automatizacija ir robotizacija gali išspręsti didelę dalį šių problemų ir taip padidinti Lietuvos pramonės konkurencingumą. Automatizacija suteikia galimybes padidinti individualų darbuotojo produktyvumą, sumažina monotoniškų ir pavojingų darbo vietų skaičių taip sukurdama sąlygas gamybos darbuotojams pereiti į geriau apmokamas ir ergonomiškesnes darbo vietas. Be to, našesnė pramonė būtų gerokai konkurencingesnė Europos ir pasaulio kontekste, tai atvertų daugiau galimybių verslui ir pagerintų Lietuvos ekonominę padėtį. 

Tikslas

Projekto tikslas – įvertinti esamą situaciją Lietuvos pramonėje ir pasiūlyti sprendimus automatizacijos skatinimui.

Projekto eiga

2024/06/04

Esamos situacijos analizė. Analizuojama, kokia yra dabartinė situacija gamybos sektoriuje, hipotezių kėlimas ir tikrinimas.

2024/07/01

Robotikos naudų įsivertinimo įrankis

2024/07/31

Užsienio šalių gerųjų praktikų analizė ir galimi sprendimai Lietuvai

2024/08/01

Gerosios užsienio šalių praktikos

2024/08/30

Rekomendacijos robotizacijos skatinimui Lietuvoje

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.