Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

„Investuok Lietuvoje“

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Problema

2020 m. Lietuvoje veikė tik 8 virtualaus turto paslaugų teikėjai. Per kitus dvejus metus kriptovaliutų turto paslaugų teikėjų (angl. crypto asset service providers, lt. VASP) skaičius gerokai išaugo ir iš viso pasiekė beveik 800 įmonių. 2022 m. dėl Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimų, VASP skaičius sumažėjo ir šiuo metu šalyje yra apie 600 registruotų subjektų.  

Tiesa, Lietuvoje veikiantys ir įregistruoti VASP pagal jokius kriterijus nėra patikrinti kokybiškai ir kol kas gali veikti nevaržomai. Siekiant užtikrinti, kad visoje Europos Sąjungoje kriptoturto rinkai būtų taikomi vienodi standartai, išleistas ES Reglamentas dėl kriptoturto rinkų (ES MiCAR reglamentas). Šis reglamentas ne tik skatins inovacijas ir finansinį stabilumą, bet ir apsaugos vartotojus nuo kriptoturto rinkoms būdingų rizikų, kurios šiuo metu nėra tinkamai reguliuojamos esamų teisės aktų. Reikalavimai, susiję su elektroninių pinigų žetonais ir su turtu susietų žetonų emitentais, įsigalios 2024 m. birželio 30 d., o visapusiškas MiCAR reglamentas pradės galioti 2024 m. gruodžio 30 d.  

Nors Lietuvos valdžios institucijos jau rengiasi šio svarbaus reglamentavimo etapo įgyvendinimui, siekiant sklandaus ir aiškaus Lietuvos bei užsienio kapitalo įmonių licencijavimo proceso, svarbu atlikti kokybinę šio sektoriaus analizę bei užtikrinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, skatinantį atvirą dialogą ir informacijos sklaidą. 

Nepaisant kriptoturto sektoriaus augimo Lietuvoje, trūksta informacijos apie šio sektoriaus ir rinkos dalyvių kokybinį vertinimą, taip pat pasigendama aiškios reguliacinės pozicijos, kaip šalis ruošiasi MiCAR reglamento atikčiai. Šiuo metu nėra identifikuotos Lietuvos kriptoturto sektoriaus grėsmės, silpnybės ir stiprybės, kurios leistų palyginti Lietuvos ir kitų ES šalių kriptoturto rinkas bei suformuoti Lietuvos vertės pasiūlymą stipriausioms pasaulio užsienio kapitalo įmonėms. 

Tikslas

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Projekto eiga

2024/03/19

Lietuvos kriptorinkos SSGG analizė

2024/04/19

Užsienio kapitalo įmonių „due dilligence“ analizė

2024/04/26

Kripto produkto apžvalga

2024/05/30

Lietuvos vertės pasiūlymas ir jo testavimas

2024/06/02

„Investavimas.lt“ tinklalaidžių serija su Lietuvos banku ir Finansų ministerija

2024/06/28

Kripto produkto analizė (konkurentai, tikslinė rinka, reguliacinė aplinka ES ir Lietuvoje, talentai)

2024/07/05

Pranešimas „Blockchain“: galimybė ar grėsmė?“ „Investuok Lietuvoje“ bendruomenei

2024/07/09

Kriptoturto produkto pristatymas: vertės pasiūlymas, SSGG analizė, pardavimų strategija. Pristatymas „Investuok Lietuvoje“ bendruomenės komandoms

2024/07/30

„Blochchain“ technologija ir kriptoturto perspktyva Lietuvoje. Sektoriaus analizė

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.