Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Work in Lithuania

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Lietuva turi ambicijų plėtoti šalies ekonomiką vystant pažangios gamybos ir aukštos pridėtinės vertės paslaugų sektorius. Efektyvesnei aukštųjų technologijų plėtrai reikia daugiau aukštos kvalifikacijos talentų iš užsienio.

Užimtumo tarnybos duomenimis, vienas svarbiausių verslo plėtros iššūkių pastaruosius keletą metų Lietuvos įmonėms buvo darbuotojų trūkumas. Pagal asociacijos „Unicorns Lithuania“ prognozę, iki 2025 m. vietiniame skaitmeninių paslaugų sektoriuje turėtų įsidarbinti daugiau nei 7 000 naujų darbuotojų, ypač su informacinių ir ryšių technologijomis susijusiose pareigose.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įgyvendindama pažangos priemonę „Skatinti talentų ir kompetencijų pasiūlą pažangiai ekonomikai“, planuoja sudaryti sąlygas sistemiškai pritraukti, integruoti ir išlaikyti kvalifikuotus užsieniečius darbuotojus, kurių trūksta aukštos pridėtinės vertės sektoriuose.

Tarptautinių talentų pritraukimas yra itin konkurencinga sritis. Tai puikiai apibendrina Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaita „Aukštos kvalifikacijos darbo jėgos migracijos valdymas: migracijos politikos ir iššūkių EBPO šalyse lyginamoji analizė“: „Nors aukštos kvalifikacijos migrantus, nepriklausomai nuo įvairių kliūčių, gali pritraukti šalys, kuriose vartojamos populiarios kalbos ir mokami dideli atlyginimai, šalis su vidutiniu darbo užmokesčiu ir unikalia kalba turės padaryti daugiau nei tik sumažinti administracinius barjerus.“

Taigi, siekiant į Lietuvą pritraukti užsienio talentus, svarbu išsiaiškinti, kas padėtų sumažinti kliūtis migracijos procesuose. Norint tai įgyvendinti, tikslinga rinkti ir sisteminti duomenis apie sėkmingus talentingų darbuotojų persikėlimo atvejus.

Tikslas

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Projekto eiga

2024/04/05

Migracijos situacijos Lietuvoje analizė

2024/04/25

Tyrimo metodologijos suformavimas

2024/04/25

Interviu pradžia

2024/07/19

Interviu pabaiga

2024/08/09

Kokybinė analizė

2024/08/30

Tyrimo rezultatų analizė ir rekomendacijos

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Gamtinių veiksnių potencialo išnaudojimas stiprinant Lietuvos sveikatinimo turizmo infrastruktūrą

LR Ekonomikos ir inovavijų ministerija

Projekto tikslas – identifikuoti optimaliausią sveikatinimo turizmo infrastruktūrą Lietuvoje, kuri išnaudotų šalies gamtinius gydomuosius veiksnius ir išteklius bei pritrauktų didesnius turistų srautus iš užsienio valstybių ir Lietuvos, taip užtikrinant didžiausią ekonominę grąžą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Darnaus judumo indekso kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – sukurti Darnaus judumo indekso metodologiją, leisiančią įvertinti Lietuvos savivaldybes pagal darnaus judumo pažangą ir palyginti jas su kitomis ES šalimis bei tarp pačių Lietuvos savivaldybių.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Žaliųjų technologijų vystymo iššūkiai ir bendruomenių palaikymo stiprinimas Lietuvoje

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti bendruomenių įsitraukimo ir palaikymo stiprinimo modelį vystant energetinius žaliųjų technologijų investicinius projektus Lietuvoje.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.