Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

Lietuvos parama Ukrainai

2022 m. rugsėjo 7 d. - 2023 m. kovo 3 d.

Problema

Prasidėjus Rusijos plataus masto agresijai Ukrainoje 2022 vasarį, pasaulio prioritetai pasikeitė. Ukraina paruošė 10 metų trukmės planą savo atsigavimui bei pateikė Ukrainos „Formulę taikai“, sudarytą iš 10 pasiūlymų beprasmio karo baigimui ir pristatytą G20 suvažiavime Indonezijoje.

Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen Lugano konferencijoje paskelbė planus apie bendros platformos paramos organizavimui kūrimą, o kai kurios šalys prisiėmė atsakomybę už konkrečius Ukrainos miestus, planuodamos juos atstatyti karui pasibaigus. Berlyno konferencijoje Vokietijos kancleris Olaf Scholz siūlė Maršalo planą Ukrainos atstatymui pabrėždamas, jog vakarai turėtų pasiruošti tam, kad Ukrainos rekonstrukcija užtruks.

Lietuva taip pat ruošiasi prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų ieškant būdų paremti ilgalaikę Ukrainos rekonstrukciją. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ieško būdų koordinuoti Lietuvos įsitraukimą į Ukrainos atstatymo darbus. Įvairios organizacijos bei verslai taip pat jau kurį laiką aktyviai remia Ukrainą, teikdami neatidėliotiną humanitarinę ir karinę pagalbą.

Ilgalaikiai paramos projektai gali būti kuriami išnaudojant jau sukauptą patirtį bei pajėgumus. Būtent į tokias, Ukrainos ateičiai ir šalies atsigavimui skirtas veiklas, orientuojamasi šiame projekte.

Tikslas

Projektu siekiama sujungti suinteresuotas šalis iš skirtingų sektorių, skatinti dalintis informacija apie vykdomą veiklą ir apibrėžti sritis bei veiklas, kuriose nevyriausybinės organizacijos galėtų bendradarbiauti remiant Ukrainą.

Projekto eiga

2022/11/11

Lietuvos paramos Ukrainai apžvalga (anglų k.)

2022/12/12

Dirbtuvės su Lietuvos NVO (anglų k.)

2023/01/10

Glaustas Ukrainos NVO aprašas (anglų k.)

2023/02/24

Gerosios užsienio praktikos (anglų k.)

2023/03/14

NVO renginys

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.