Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Susisiekimo ministerija

Vandenilio degalų panaudojimas ir infrastruktūros kūrimas kelių transportui Lietuvoje

2021 m. rugsėjo 15 d. - 2022 m. kovo 4 d.

Problema

Europos Sąjungai (ES) iškėlus tikslus iki 2050m. tapti klimatui neutralia ekonomika ir siekiant mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimus, didėja poreikis švariam ir gamtos neteršiančiam energijos šaltiniui. Tarp minimų alternatyvų – vandenilis – daugiausiai visoje planetoje paplitęs cheminis elementas, bekvapės, bespalvės, degios dujos.

Vandenilio dujos laikomos svarbiu ateities energetikos šaltiniu, kitaip sakant – alternatyva įprastiems degalams. Dujinės ar skystos formos vandenilis gali būti naudojamas įprastuose vidaus degimo varikliuose, o jo degimo metu į aplinką neišmetamos kenksmingos dalelės.

2021 m. pradžioje daugiau nei 30 valstybių oficialiai buvo paskelbusios vandenilio plėtros strategijas, pranešta apie 200 su vandeniliu susijusių projektų visame pasaulyje, kuriems pažadėta virš 59 mlrd. EUR valstybių paramos. ES vandenilio strategijoje numatyta 2020-2024 m. remti bent 6 GW elektrolizerių žaliajam vandeniliui gaminti įrengimą. Planuojama, kad šie pajėgumai pagamins iki 1 mln. tonų vandenilio iš atsinaujinančių išteklių.

Vykstant sparčiai vandenilio plėtrai, būtina jau dabar numatyti pirmąsias plėtros gaires Lietuvoje iki 2026 m. Projektas apžvelgia sritis, kuriose vandenilio panaudojimas yra labiausiai pažengęs ir rekomenduoja pirmuosius plėtros planus siekiant ateityje būti pasirengus išplėsti vandenilio vertės grandines.

Tikslas

Pateikti kokybiškas rekomendacijas apie vandenilio panaudojimą transporto sektoriuje ir infrastruktūros kūrimą Lietuvos rinkoje, siekiant visuomenei sveikesnės aplinkos ir konkurencingos degalų kainos

Projekto eiga

2021/10/27

Esamos situacijos dėl vandenilio gamybos ir panaudojimo transporte galimybių Lietuvoje apžvalga

2021/11/08

„Know-How“ diskusija su Vokietijos ekspertais apie vandenilio pritaikymą transporte ir infrastruktūrą

2021/12/10

Vandenilinio kaip alternatyvių degalų panaudojimo kategorijose potencialo apžvalga

2021/12/22

Vandenilio pildymo stotelių technologijų ir infrastruktūros rinkoje apžvalga

2022/01/28

Geroji užsienio praktika. Vandenilio pritaikymas kelių transporte ir HRS infrastruktūra

2022/02/25

Rekomendacijos apie vandenilio panaudojimo transporte ir infrastruktūros kūrimą Lietuvos rinkoje 2022–2030m.

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.