Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Go Vilnius“

Užsienio studentų įdarbinimo skatinimas Vilniaus mieste

2021 m. rugsėjo 15 d. - 2022 m. kovo 4 d.

Problema

XVIII-osios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos projekte „Dereguliacija ir geresnis verslo klimatas” yra siekiama sukurti „paprastą ir aukštos kvalifikacijos specialistams patrauklią migracijos sistemą” bei suteikti „nediskriminacines galimybes užsienio studentams integruotis Lietuvoje.“

Užsienio studentų skaičius Lietuvoje kasmet auga. STRATA duomenimis, 2021-2022 mokslo metais šalyje studijavo 7702 užsienio piliečiai. Tačiau po studijų gyventi dirbti šalyje lieka tik 7 procentai užsieniečių, arba vos mažiau nei 150 absolventų. Tuo tarpu EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos), kuriai priklauso ir Lietuva, vidurkis yra 25 proc. liekančių užsieniečių absolventų (STRATA apžvalga, 2017).

2018 metų M. Misiulaitytės ir R. Šablinskaitės tyrimo duomenimis, 84% užsienio studentų Lietuvoje nėra dirbę arba atlikę praktikos. 48% jų teigia, jog nepavyko rasti darbo ar vietos praktikai Lietuvoje. Yra daug priežasčių, kodėl studentams nepavyksta įsidarbinti. Aukščiau minėtos apklausos metu buvo išsiaiškinta dalis problemų iš studentų perspektyvos. „Lietuvos įvairovės chartijos” ir „Diversity Development Group” ekspertai 2021 m. atliko imigrantus įdarbinančių įmonių apklausą. Joje dalyvavo įmonės, įtrauktos į Patvirtintų įmonių sąrašą. Tačiau jau minėtuose tyrimuose nebuvo duomenų apie iššūkius, kurie kyla darbdaviams samdantiems užsienio studentus ar absolventus. Įmonių nepasirengimas priimti užsieniečius studentus Lietuvoje yra akcentuojamas Talentų politikos dokumente, kurį 2021 m. išleido Tarptautinis migracijos politikos vystymo centras (angl. ICMPD).

Dėl šių priežasčių, norint pagerinti integracinį užsienio studentų procesą svarbu suprasti įmonių perspektyvą. Atsižvelgiant į darbdavių bei ekspertų patirtį bei pastebėjimus būtina rasti būdų palengvinti įdarbinimo ar samdymo praktikai eigą. Tokiu būdu bus gerinamas užsienio studentų (absolventų) bei aukštos kvalifikacijos talentų išlaikymas Lietuvoje.

Tikslas

Paruošti praktinių priemonių rinkinį, skirtą užsienio studentų ir absolventų integracijos į darbo rinką Vilniaus mieste, skatinimui.

Projekto eiga

2021/10/22

Atlikta esamos situacijos Lietuvoje analizė

2021/12/01

Atlikta įmonių apklausa apie užsienio studentų/absolventų įdarbinimo bei priėmimo praktikai problematiką

2021/12/07

Atlikta gerųjų užsienio praktikų analizė

2022/02/22

Paruoštos į(si)darbinimo atmintinės įmonėms (lietuvių ir anglų kalbomis) bei užsienio studentams (anglų k.)

2022/02/22

Įvykęs renginys, skirtas užsienio studentams bei įmonėms

2022/03/04

Paruošti ir išdalinti pirmojo užsieniečio samdos krepšeliai įmonėms (10 vnt.)

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.