Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Centrinė projektų valdymo agentūra

Ukrainos atsigavimas: bendradarbiavimas energetikos sektoriuje

2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Vykstant karui Ukrainoje, Lietuva aktyviai dalyvauja įvairiuose atstatymo projektuose, iš kurių dalį valdo Lietuvos Centrinė projektų valdymo agentūra, pristatydama šalį kaip atsakingą partnerę. Pripažindama Ukrainos atsigavimo rėmimo svarbą, Lietuva taip pat siekia sutelkti dėmesį į energetikos sektorių, kuriam būtina išsami, ilgalaikė strategija ir didelės investicijos. Šiuo bendradarbiavimu siekiama užtikrinti Ukrainos energetinį ir ekonominį atsparumą, palengvinant greitą atsigavimą. 

Norint tai pasiekti, svarbu nustatyti sritis, kuriose Lietuvos pajėgumai sutampa su Ukrainos energetikos sektoriaus poreikiais. Esant ribotiems ištekliams, dėmesys telkiamas į atsinaujinančius energijos šaltinius, kuriems ir Ukrainoje teikiama pirmenybė, bei turi būti siaurinamas ir toliau. Atitinkamų suinteresuotųjų šalių, ypač abiejų šalių verslų, įtraukimas yra labai svarbus norint pradėti įgyvendinti apčiuopiamus projektus. 

Išnaudodama savo istorinius ir kultūrinius ryšius, efektyvų bendradarbiavimą ir esamas partnerystes, Lietuva turi pranašumą. Jos patirtis integruojantis į Europos Sąjungą, ypač energetikos sektoriuje, yra svarbi Ukrainos vystymuisi. Tolesni veiksmai turi išnaudoti šias žinias, taip stiprindami Ukrainos pasitikėjimą Lietuva ir atverdami kelią platesniam šalių bendradarbiavimui. 

Norimiems rezultatams pasiekti Lietuvos Vyriausybė turi įvertinti ir įvardinti prioritetus sektoriniam bendradarbiavimui bei sukurti įgalinančias sąlygas. Grindžiant tyrimais ir analize, reikšmingi darbai gali būti tęsiami pagal ilgalaikį įsitraukimo ir koordinavimo planą, padedantį kurti tiek Ukrainos, tiek Lietuvos ateitį. 

Tikslas

Projekto tikslas – pateikti įrodymais pagrįstą Lietuvos ir Ukrainos energetikos sektoriaus bendradarbiavimo kryptį, kurią sudaro:  

  • Siūlomos sritys sektoriniam bendradarbiavimui ir atitinkami projektų pasiūlymai;
  • Rekomendacijos konkrečių veiksmų ar instrumentų įgyvendinimui.

Projekto eiga

2023/04/28

Lietuvos atsinaujinančių energijos šaltinių srities pajėgumų analizė, siekiant apibrėžti potencialius sektorius bendradarbiavimui (žiūrėti dokumentą Roundtable I Presentation anglų kalba)

2023/05/09

I-oji apskritojo stalo diskusija su Lietuvos energetikos sektoriaus ekspertais (žiūrėti dokumentą Roundtable I Report anglų kalba)

2023/06/05

Tolesnė Ukrainos energetikos sektoriaus poreikių analizė (žiūrėti dokumentą Post-roundtable, Biomass-focus Presentation anglų kalba)

2023/07/07

Tarptautinių gerųjų praktikų analizė (žiūrėti dokumentus International Practices Overview ir Financing: Energy Projects In Ukraine anglų kalba)

2023/07/28

Tikslinių grupių diskusijos (žiūrėti dokumentus Summary For Participants and Discussions Report)

2023/09/06

II-oji apskritojo stalo diskusija. Lietuvos ir Ukrainos sutapimai: pristatomi galimi projektai (žiūrėti failus Final Document ir Roundtable II Presentation)

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tyrimais ir inovacijomis paremtas įmonių dekarbonizacijos įgalinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pasiūlyti efektyvų sprendimą, kaip Lietuvos viešasis sektorius gali įgalinti spartesnę įmonių dekarbonizaciją.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Regionų specializacija 2.0

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti duomenimis ir sėkmingais užsienio pavyzdžiais paremtą regionų specializacijos modelį, kurio įrankiai ir paskatos užtikrintų tikslingesnę ir tvaresnę regionų ekonominę plėtrą.