Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu
RegistruotisLR užsienio reikalų ministerija
Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas
Problema
Kadangi Lietuva yra Europos Sąjungos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Pagalbos vystymuisi komiteto narė, Lietuva įsipareigojo skirti 0,7 proc. savo bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP) vystomajam bendradarbiavimui. Be to, Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo strateginių krypčių 2022–2025 metams dokumente tvarumas yra tvirtai įtvirtintas kaip vystomojo bendradarbiavimo reikalavimas.
Buvusi „Kurk Lietuvai“ dalyvė Aušra Raulušonytė sukatalogavo visas Lietuvos įmones, taikančias darnaus vystymosi sprendimus. Šiame kataloge pateikiama informacija apie kiekvieną bendrovę, jų sprendimus, mastą ir pasaulinę patirtį.
Nors katalogas buvo pristatytas keliose konferencijose, platus jo naudojimas dar netapo realybe. Šio katalogo sukūrimas sutampa su Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento (LTAid) siekiu aktyviau bendradarbiauti su šalimis partnerėmis, plėtros bankais ir kitomis organizacijomis, kad jos aktyviau dalyvautų teikiant paramą vystymuisi, orientuotam į tvarius sprendimus.
Bendradarbiaujant su kitomis šalimis, nevyriausybinėmis ir tarptautinėmis organizacijomis, tvarūs Lietuvos sprendimai galėtų būti įtraukti į daugiau daugiašalių vystymosi projektų. Tai leistų augti Lietuvos tvarumo sektoriui, didintų lietuviškų sprendimų vystomojo bendradarbiavimo projektuose skaičių ir skatintų Lietuvos, kaip pasaulinės tvaraus vystymosi lyderės, suvokimą.
Tikslas
Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
Projekto eiga
2024/11/22
Esamos situacijos analizė
2024/12/19
Gerųjų užsienio praktikų apžvalga
2025/01/10
Sprendimo identifikavimas