Grįžti
Naujienos2024 m. birželio 12 d.

undefined

Ukrainoje startuoja programos „Kurk Lietuvai“ įkvėptas projektas

Ukrainos atstatymo konferencijoje Berlyne pasirašytas memorandumas, žymintis pilotinio projekto Kurk Ukrainai pradžią. Programos „Kurk Lietuvai“ pavyzdžiu veiksianti iniciatyva skatins jaunus ukrainiečius grįžti į šalį ir kurti pokyčius dirbant šalies viešojo sektoriaus institucijose.

„Kurk Lietuvai“ programa trunka metus. Per juos dalyviai ir dalyvės valstybinėse institucijose įgyvendina du projektus, kuriais ieškoma sprendimų, įgalinančių Lietuvos ekonomikos transformaciją. Panašiai veiks ir projektas „Kurk Ukrainai“ (angl. Create Ukraine).

„Kurk Lietuvai“ vadovė Monika Merkytė džiaugiasi, kad komanda galėjo pasidalyti patirtimi rengiant projekto koncepciją. „Pernai mūsų programoje dalyvavo 5 ukrainietės, itin vertinusios galimybę prisidėti prie šalies vystymo. Savo žiniomis jos stiprino Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą. Smagu, kad dvi iš jų liko dirbti Centrinėje projektų valdymo agentūroje (CPVA).

Tai, kad žmonės gali grįžti į savo šalį ir prisidėti prie rusijos teroro nualintos Ukrainos progreso, yra itin svarbu. Būtina tai skatinti įvairiomis priemonėmis“, – sako ji.

Pilotinį projektą „Kurk Ukrainai“ įgyvendins Kyjivo ekonomikos mokyklos fondas bendradarbiaudamas su Ukrainos Ekonomikos ministerija bei remiamas Lietuvos CPVA.

Projektas, inicijuotas Lietuvos, išvystytas įgyvendinant jaunimo užimtumo ir verslumo programą „EU4Youth Phase III: Employment and Entrepreneurship“, finansuojamą Europos Sąjungos bei Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos.

Ukrainos piliečiai paraiškas gali teikti Kurk Ukrainai“ interneto svetainėje. 

Finansuotojų logotipų juosta 

 

Daugiau informacijos:

Izabelė Švaraitė
Rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė
Mob. +370 61853358
izabele.svaraite@investlithuania.com
kurklt.lt

 

 

Rūta Kukulskytė