Grįžti atgal
Naujienos

K. Lieponė apie dešimtmetį veikiančius „Kurk Lietuvai“ alumnus – nepaleidžiame „kurkietiško“ polėkio

K. Lieponė apie dešimtmetį veikiančius „Kurk Lietuvai“ alumnus – nepaleidžiame „kurkietiško“ polėkio

Oficialiai, „Kurk Lietuvai“ programa trunka 12 mėnesių. Neoficialiai, pirmieji dalyviai ir dalyvės baigę programą jau dešimt metų palaiko „kurkietišką“ dvasią įvairiomis alumni bendruomenės iniciatyvomis. „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Lieponė tiki, kad įgyvendinami projektai – tik „kurkietiško“ gyvenimo būdo pradžia.

Prie „Kurk Lietuvai“ programos prisijungei 2021 metais. Kas paskatino dalyvauti atrankoje?

Dešimtmetį gyvenau Švedijoje ir prieš trejus metus nutariau grįžti į Lietuvą. „Kurk Lietuvai“ programa atrodė kaip savaime suprantamas žingsnis – tai galimybė dirbti viešajame sektoriuje, kur gali sukauptą patirtį ir žinias panaudoti inicijuodama tiesioginį teigiamą pokytį Lietuvos visuomenei.

Be to, kai daug metų negyveni Lietuvoje, turi iš naujo kurti kontaktų tinklą ir profesinę reputaciją – kad potencialūs darbdaviai žinotų, kaip tu dirbti, kur esi gabi, kokie yra tavo privalumai ir trūkumai. Programa labai prisidėjo prie įsitvirtinimo darbo rinkoje – visiems, kas ketina grįžti, ją nuoširdžiai rekomenduoju.

Kodėl nutarei tapti alumni asociacijos pirmininke?

Gal pasikartosiu, tačiau sprendimas prisijungti prie „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos atrodė savaime suprantamas tęstinis žingsnis baigus programą.

Programą baigė beveik 300 asmenų, šiuo metu dauguma jų dirba skirtingose įstaigose, įmonėse, šalyse ir jų kompetencijų potencialas itin didelis. Svarbu šiuos žmones apjungti, vienyti, telkti bendriems tikslams. Kadangi buvau vaiko priežiūros atostogose, pamaniau, kodėl gi nepabandžius stoti už asociacijos valdybos vairo.

Kokius tikslus sau kelia „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacija?

Nuo pat asociacijos įkūrimo pradžios įstatuose yra apibrėžti du tikslai. Pirma, vienyti, apjungti buvusius „Kurk Lietuvai“ dalyvius – toliau išlaikyti ryšį. Antra, tęsti projektų, prasidėjusių programoje, veiklas bei padėti vystyti asociacijos narių projektus. Tai apima mentorystę, pagalbą esamiems dalyviams, dalijimąsi žiniomis ir panašiai.

Alumnams palaikant ryšį gimė daug įdomių partnerysčių. Pavyzdžiui, prieš trejetą metų kelios dalyvės nusprendė, kad reikia stiprinti nevyriausybinių organizacijų (NVO) sektorių. Taip atsirado NVO akceleratoriaus projektas, vėliau ir kasmetinis Gala boutique labdaros renginys.

paramos įteikimas gala renginio metu

Paramos įteikimo akimirka. Gala boutique renginys, 2024. Nuotrauka iš organizatorių archyvo

Kas tai per iniciatyvos?

Kelių etapų NVO akceleratoriaus programoje regioninių NVO atstovams ir atstovėms vyko mokymai, kuriais stiprinti organizacijų plėtros, komunikacijos, verslo vystymo, žmogiškųjų ir finansinių resursų valdymo bei kiti įgūdžiai.

Vėliau, dešimtojo „Kurk Lietuvai“ programos gimtadienio metu, įkvėpti NVO akseleratoriaus penki buvę dalyviai nutarė ir toliau finansiškai prisidėti prie NVO sektoriaus stiprinimo. Tuomet, 2022 metų rudenį, ir gimė Gala boutique renginio idėja. Pirmojo renginio metu skyrėme 5000 eurų paramą NVO akseleratoriuje dalyvavusiai organizacijai „Kėdainių samariečiai“. Šiemet vyko jau antrasis gala vakaras, kurio metu paramą skyrėme ne tik kėdainiečiams, bet ir Alytuje veikiančiam autizmo paramos fondui „Pokyčių ambasada“. Iš viso abiem organizacijoms šiemet skirta virš 7000 eurų.

Kaip nusprendžiate, kam skirti paramą?

Gala renginio koncepcija vis dar vystosi. Šiemet keldami tikslus nusprendėme, kad norime remti dvi NVO, kiekvienai iš jų skirdami paramą dvejus metus iš eilės (jei NVO įgyvendina per pirmuosius metus užsibrėžtus tikslus).

Rinkdamiesi remiamos NVO veiklos kryptį, atsižvelgiame į Lietuvos aktualijas, apie ką kalbama Vyriausybės programoje, Prezidentūroje, Seime. Tuo pačiu, pasidomime ir įgyvendinamais „Kurk Lietuvai“ projektais. Pavyzdžiui, šiemet skelbdami konkursą orientavomės į įtraukųjį ugdymą, universalaus dizaino principus. Konkursą paramai gauti laimėjo „Pokyčių ambasada“.

Ką dar, be jau aptartų iniciatyvų, veikiate alumnų asociacijoje? 

Stengiamės, kad bent kartą per mėnesį įvyktų koks nors renginys, tačiau išlaikome ir tradicijas – vasarą organizuojame kasmetinį baidarių žygį, rudenį – running dinner (liet. bėgančią vakarienę), pietų ruletes, evening talks (liet. vakarinius pokalbius), kurių metu susitinka skirtingų kartų „Kurk Lietuvai“ dalyviai. Kartu, išbandome ir naujus formatus. Pavyzdžiui, „Demo akademija“ – tai metų trukmės pokalbių ciklas aktualia tema. Šiais metais dėmesį skiriame psichikos sveikatai.

Kodėl, pabaigus programą, verta prisijungti prie „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacijos?

Esame bendraminčių ratas, palaikantis šiltus ir artimus ryšius. Padedame vieni kitiems, nukreipiame, kur reikia, rekomenduojame, vystome kitas projektines iniciatyvas ar net verslus. Palaikome „kurkietišką dvasią“, nepaleidžiame to polėkio. Mūsų asociacija yra puiki galimybė tęsti „Kurk Lietuvai“ programoje pradėtas prasmingas veiklas.

 

Daugiau informacijos:
Izabelė Švaraitė
Rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė
Mob. +370 61853358
izabele.svaraite@investlithuania.com
kurklt.lt